Skip to content
Menu

Waginoplastyka Wrocław (plastyka tylnej ściany pochwy w znieczuleniu miejscowym)

Czym jest i komu dedykujemy zabieg waginoplastyki tylnej ściany pochwy?

Waginoplastyka to dość popularny zabieg ginekologiczny, który ma na celu korektę szerokości pochwy, przywrócenie jej prawidłowego funkcjonowania oraz podniesienie jakości życia kobiety. Okazuje się, że aż 90% pań skarży się na dyskomfort poporodowy. Dotyczy to zwłaszcza tych kobiet, które rodziły kilkukrotnie i doświadczyły rozciągnięcia lub pęknięcia pochwy oraz krocza podczas porodu. Zdarzają się także wady wrodzone tej części ciała. Waginoplastyka tylnej ściany pochwy pozwala przywrócić jej właściwy kształt, poprawić jędrność i elastyczność.

Waginoplastyka Wrocław
Dyskrecja

Zabieg Waginoplastyka Wrocław wykonuję z zachowaniem dyskrecji i pełnym poszanowaniem intymności. Oczekując na wizytę możesz być pewna, że pozostaniesz anonimowa, a w trakcie wizyty obecny będzie wyłącznie lekarz i pielęgniarka.
 

Na czym polega Waginoplastyka Wrocław tylnej ściany pochwy?

Plastyka tylnej ściany pochwy polega na wycięciu przez lekarza (poprzez precyzyjne nacięcia) zwiotczałych lub uszkodzonych tkanek, a następnie zszyciu rany w taki sposób, aby uzyskać odpowiedni kształt wejścia do pochwy. Operacja dotyczy zarówno śluzówki, jak i mięśniówki. Na koniec lekarz wykonuje plastykę krocza. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, a przy operacji używa się szwów wchłanialnych. Cała procedura trwa około 60 – 120 minut.

Przeciwwskazania do zabiegu waginoplastyki

Podstawowe przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu waginoplastyki tylnej ściany pochwy obejmują:

  • świeżo przebyty lub istniejący stan zapalny narządów płciowych;
  • krwawienia maciczne o niewyjaśnionej przyczynie;
  • nieprawidłowy wynik cytologii przed weryfikacją
  • ciąża
  • rak szyjki macicy; rak endometrium
  • zły stan ogólny
  • poważne Zaburzenia krzepnięcia

– METRYCZKA ZABIEGU –

Waginoplastyka Wrocław

Okolica zabiegowa: tylna ściana pochwy
Wskazania do zabiegu: luźna pochwa, obniżona satysfakcja z jakości współżycia
Czas trwania zabiegu: 60 minut
Ocena pełnych efektów: po 3 miesiącach
Czas efektów: trwały
Bolesność: niewielka
Znieczulenie miejscowe: krem i znieczulenie nasiękowe miejscowe
Liczba zabiegów: 1
Rekonwalescencja: 1-2 tygodnie

Jak przygotować się do waginoplastyki tylnej ściany pochwy?

Operację poprzedza konsultacja, podczas której lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia pacjentki i zleca wykonanie badań. Waginoplastyka Wrocław, jak każdy inny zabieg w okolicy pochwy, odbywa się przeważnie po miesiączce lub do 7-10 dni przed miesiączką. Wymagane badania do zabiegu to : aktualny wynik badania cytologicznego szyjki macicy (do roku), morfologia  krwi, APTT, a  u pacjentek po 40 rż EKG, jonogram. U pacjentek z niedoczynnością tarczycy wskazane jest wykonanie aktualnego TSH. U pacjentek mających problemy   z  zaparciami należy wykonać  lewatywę- samodzielnie preparat enema 1×1 rano  w  dniu zabiegu. W przpadku znieczulenia miejscowego Pacjentka nie musi Pani  być  na  czczo.

Rekonwalescencja po plastyce pochwy

W trakcie pierwszych dni po zabiegu pacjentki mogą odczuwać ból oraz podwyższoną temperaturę ciała – to standardowa reakcja organizmu. Kobiety w tym czasie mogą sięgać po leki przeciwbólowe zapisane przez lekarza. Kontrolna wizyta pozabiegowa powinna odbyć się po 6-8 dniach a  kolejna  po 6  tyg. Po około 1-2 tygodniach Pacjentka może wykonywać nieobciążające formy ruchu. Niezalecane jest dźwiganie ( >5kg) oraz znaczny przyrost masy ciała gdyż może to spowodować nawrót dolegliwości. Należy wstrzymać się od aktywności seksualnej oraz stosowania tamponów przez 4-6 tygodni po operacji.

Jakie efekty przynosi waginoplastyka tylnej ściany pochwy?

Efektem przeprowadzonej operacji jest uzyskanie zwężenie pochwy, co przekłada się na poprawę wyglądu, napięcia i funkcjonalności tej części ciała. Wynikiem zabiegu waginoplastyki Wrocław jest zmniejszenie ryzyka infekcji narządów rodnych oraz podniesienie komfortu i jakości współżycia seksualnego pacjentki i jej partnera.

Dlaczego warto

Dyskrecja

Zabiegi wykonywane są z zachowaniem pełnej dyskrecji i poszanowaniem intymności. Decydując się na zabieg w moim gabinecie masz pewność, że czekając w poczekalni pozostaniesz anonimowa, a w gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz.
Szybka rekonwalescencja

Większość oferowanych procedur wykonuję laserem medycznym. Unikasz więc skalpela, a rany szybciej się goją. Po zabiegu możesz iść od razu do domu.
Konsultacja przedzabiegowa

Przed każdym zabiegiem przeprowadzam szczegółowy wywiad kwalifikujący do niego i wyjaśniam wszystkie Twoje wątpliwości.
Doświadczony lekarz

Na co dzień zajmuję się leczeniem operacyjnym w zakresie urologii i ginekologii estetycznej, a moje zainteresowania obejmują również wybrane zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej. W swoim gabinecie pracuję na sprzęcie wysokiej jakości (HIFU, laser CO2, chirurgia RF), a technologię dobieram indywidualnie do potrzeb pacjentki.