Strona główna » Zabiegi » Waginoplastyka – plastyka tylnej ściany pochwy

Waginoplastyka

plastyka tylnej ściany pochwy Wrocław

Wiele kobiet zmaga się z rozmaitymi problemami intymnymi – od rozluźnienia pochwy, często będącego efektem porodów, po nieprawidłowości w budowie pochwy – zarówno te wrodzone, jak i nabyte, wpływające na codzienne funkcjonowanie i życie seksualne. Również wraz z wiekiem, na skutek naturalnych procesów, pojawiają się takie dolegliwości jak utrata elastyczności pochwy, czy inne zmiany w jej budowie. Te wszystkie niedogodności, mogą wpływać na obniżenie poczucia satysfakcji seksualnej oraz powodować dyskomfort. Jeżeli któryś z tych problemów dotyczy również Ciebie, plastyka tylnej ściany pochwy może być rozwiązaniem, którego poszukujesz. Jeśli zauważasz u siebie objawy, które mogą świadczyć o rozluźnieniu bądź nieprawidłowościach w budowie pochwy, skonsultuj się z lekarzem. W moim gabinecie we Wrocławiu wykonuję zabieg waginoplastyki.

Rozwiązanie

Waginoplastyka – komu dedykowany jest ten zabieg?

Waginoplastyka może być konieczna w przypadku wrodzonych wad tej części ciała, ale częściej związana jest ze zmianami anatomii miejsc intymnych, które następują u kobiet w różnym wieku. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku upływu czasu oraz przebytego porodu. Okazuje się, że aż 90% pań skarży się na dyskomfort poporodowy. Dotyczy to zwłaszcza tych kobiet, które rodziły kilkukrotnie i doświadczyły rozciągnięcia lub pęknięcia pochwy oraz krocza podczas porodu.

Plastyka pochwy zalecana jest w każdym przypadku, gdy dochodzi do uszkodzenia dna miednicy lub rozciągnięcia mięśni okrężnych pochwy. Może to być wynikiem przebytych schorzeń ginekologicznych, zaburzeń hormonalnych lub wahań masy ciała. Taki problem może również wystąpić u kobiet, których praca związana jest z dużym wysiłkiem fizycznym. Waginoplastyka tylnej ściany pochwy pozwala przywrócić jej właściwy kształt, poprawić jędrność i elastyczność.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Waginoplastyka

Lekarz: dr n. med. Mateusz Dzięgała

Wrocław
Czas trwania zabiegu: 60 min. Efekt: stały (ocena po ok. 3 miesiącach) Znieczulenie: krem i znieczulenie nasiękowe miejscowe (bolesność niewielka) Liczba potrzebnych zabiegów: 1 Rekonwalescencja: 1-2 tyg.

* Zapoznaj się ze szczegółowym opisem zabiegu

Waginoplastyka tylnej ściany pochwy

Waginoplastyka to dość popularny zabieg ginekologiczny, który ma na celu korektę szerokości pochwy oraz przywrócenie jej prawidłowego funkcjonowania. Pochwa zostaje zwężona, co poprawia jej wygląd oraz zapobiega infekcjom.

Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i daje trwałe efekty. Waginoplastyka wykonana z użyciem noża radiofrekwencyjnego pozwala skrócić czas rekonwalescencji. Panie często pytają mnie o blizny – blizna, jak po każdej ingerencji chirurgicznej jest, ale jest ona niewielka.

Na czym polega plastyka pochwy?

Waginoplastyka, którą wykonuję we Wrocławiu, to zabieg chirurgicznego zwężenia pochwy. Następuje ono w wyniku usunięcia nadmiaru tkanek oraz zacieśnienia mięśni. Zabieg przeprowadzam przy użyciu noża RF (nóż radiofrekwencyjny), który zapewnia precyzyjne i mniej inwazyjne cięcia. Dzięki temu po zabiegu rany goją się szybciej, a Pacjentka krócej odczuwa dyskomfort.

Plastyka tylnej ściany pochwy przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Po jego zaaplikowaniu wycinam zwiotczałe lub uszkodzone tkanki, a następnie zszywam rany w taki sposób, aby uzyskać odpowiedni kształt wejścia do pochwy. Wykorzystuję do tego szwy wchłanialne, które pozwalają uzyskać odpowiednie napięcie mięśni i nie wymagają usuwania. Operacja dotyczy zarówno śluzówki, jak i mięśniówki. Cała procedura trwa około 60-120 minut.

Efekty

Waginoplastyka – zalety

Waginoplastyka zbiera bardzo dobre opinie wśród Pacjentek, tak pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym. Profesjonalnie wykonana w moim gabinecie plastyka pochwy pozwala odzyskać pewność siebie w sytuacjach intymnych oraz pozbyć się przykrych dolegliwości i związanego z nimi codziennego dyskomfortu.

Najważniejsze efekty zabiegu to:

  • poprawa estetyki i funkcjonalności pochwy
  • zmniejszenie ryzyka infekcji intymnych
  • uzyskanie komfortu w codziennych aktywnościach
  • wzrost pewności siebie i poczucia atrakcyjności
  • poprawa satysfakcji z życia seksualnego.

Jak przebiega wizyta?

Dyskrecja w gabinecie

Zabieg waginoplastyki we Wrocławiu wykonuję z zachowaniem dyskrecji i pełnym poszanowaniem intymności. W gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz. Podczas rekonwalescencji pozostajesz pod moją opieką – poza wizytą kontrolną (jeśli zabieg takiej wymaga) możesz też skontaktować się ze mną, jeśli coś Cię zaniepokoi.

Konsultacja

Pierwszym krokiem przed wykonaniem waginoplastyki tylnej ściany pochwy jest konsultacja, podczas której przeprowadzę z Tobą szczegółowy wywiad, omówię zabieg i odpowiem na pytania. Zlecę również odpowiednie badania, które pozwolą mi ocenić Twój stan zdrowia i upewnić się, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzić zabieg.

Zabieg

Przed rozpoczęciem zabiegu wykonam znieczulenie miejscowe. Gdy zacznie działać, przejdę do czynności, które opisałem powyżej. Niedługo po założeniu szwów będziesz mogła wyjść do domu.

Zalecenia

Jak każdy zabieg chirurgiczny, plastyka pochwy wymaga odpowiedniego postępowania. Przed wyjściem do domu powiem Ci, na co uważać podczas rekonwalescencji oraz zaplanujemy wizytę kontrolną. Jeśli wcześniej coś Cię zaniepokoi – skontaktuj się ze mną.

Ważne

Przygotowanie, przeciwwskazania i rekonwalescencja po zabiegu waginoplastyki tylnej ściany pochwy

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, bardzo ważna jest właściwa kwalifikacja poprzedzona badaniami, odpowiednie przygotowanie się do zabiegu oraz przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych.

Jak przygotować się do zabiegu

Waginoplastyka, jak każdy inny zabieg w okolicy pochwy, odbywa się przeważnie po miesiączce lub do 7-10 dni przed miesiączką. Do oceny zdrowia przed zabiegiem, potrzebuję badań: aktualny wynik badania cytologicznego szyjki macicy (wykonanego maksymalnie rok przed zabiegiem), morfologia krwi, APTT, a u pacjentek po 40 r.ż. EKG, jonogram. U pacjentek z niedoczynnością tarczycy wskazane jest wykonanie aktualnego TSH. U pacjentek mających problemy z zaparciami należy wykonać lewatywę – samodzielnie preparat Enema (bez recepty) 1×1 rano w dniu zabiegu. W przypadku znieczulenia miejscowego nie musisz być na czczo.

Przeciwwskazania do labioplastyki

Podstawowe przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu waginoplastyki tylnej ściany pochwy obejmują:

  • świeżo przebyty lub istniejący stan zapalny narządów płciowych
  • krwawienia maciczne o niewyjaśnionej przyczynie
  • nieprawidłowy wynik cytologii przed weryfikacją
  • ciąża
  • rak szyjki macicy, rak endometrium
  • zły stan ogólny
  • poważne zaburzenia krzepnięcia.

Ryzyko powikłań

Waginoplastyka z użyciem noża radiofrekwencyjnego rzadko wiąże się z występowaniem powikłań. O wszystkim zostaniesz poinformowana podczas konsultacji. Jeśli jesteś w pełni zdrowa i nie wystąpiły przeciwwskazania do zabiegu, nie powinnaś odczuć żadnych niepożądanych skutków. Oczywiście, przez pierwsze dni po zabiegu możesz odczuwać ból oraz podwyższoną temperaturę ciała – to standardowa reakcja organizmu. Mogą wystąpić również obrzęk krocza lub krwawienie, związane z naruszeniem tkanek. Jednak odpowiednia pielęgnacja i stosowanie się do moich zaleceń pozwoli Ci szybko je pokonać i odzyskać komfort.

Rekonwalescencja

W przypadku bólu możesz sięgnąć po leki przeciwbólowe, które Ci zapiszę. Poza tym zalecam:

    • nie dźwigaj i staraj się nie przybrać na wadze, ponieważ może to spowodować nawrót dolegliwości
    • wstrzymaj się od aktywności seksualnej i stosowania tamponów przez 4-6 tygodni po operacji
    • dbaj o czystość i higienę pochwy oraz unikaj zbyt obcisłych ubrań
    • nie uprawiaj sportu przez 6 tygodni po zabiegu.

Na wizyty kontrolne po zabiegu plastyki pochwy zapraszam do mojego gabinetu we Wrocławiu. Pierwszą ustalimy na 6-8 dni po zabiegu, a kolejną po 6 tygodniach.

Waginoplastyka tylnej ściany pochwy – cena

Cena waginoplastyki tylnej ściany pochwy wynosi 8000 zł. Zapraszam Cię również do zapoznania się z pozostałymi zabiegami, jakie wykonuję we Wrocławiu.

Waginoplastyka Wrocław

Krótki zabieg  |  natychmiastowy efekt  |  krótka rekonwalescencja  |  dyskrecja

Najczęstsze pytania Pacjentek, dotyczące waginoplastyki

Poniżej zebrałem odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej, napisz do mnie.

Czy waginoplastyka jest refundowana przez NFZ?

Waginoplastyka nie jest zaliczana do zabiegów niezbędnych dla poprawy stanu zdrowia Pacjentki, więc uzyskanie refundacji jest niezwykle trudne. W moim gabinecie we Wrocławiu plastyka pochwy wykonywana jest odpłatnie.

Kiedy można wykonać plastykę pochwy po ciąży?

Teoretycznie plastyka pochwy po porodzie może być wykonana po około 6 tygodniach. Polecam jednak odczekać minimum 2 miesiące. Pamiętaj również, że w przypadku kolejnej ciąży może zajść potrzeba powtórzenia zabiegu.

Czy waginoplastyka jest bezpieczna?

Na co dzień zajmuję się leczeniem operacyjnym i, decydując się na waginoplastykę w moim gabinecie we Wrocławiu, będziesz w dobrych rękach. Pracuję jedynie na certyfikowanym sprzęcie medycznym wysokiej jakości, a przed zabiegiem przeprowadzę z Tobą dokładny wywiad lekarski. O wszystkich przeciwwskazaniach oraz ewentualnym ryzyku zostaniesz poinformowana podczas konsultacji.