Skip to content
Menu

Labioplastyka warg sromowych mniejszych Wrocław

Problem przerośniętych warg sromowych

Deformacja, asymetria czy zbyt duże, przerośnięte wargi sromowe to problem nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny. Kobiety w codziennym funkcjonowaniu mogą odczuwać dolegliwości takie, jak: ból, obrzęk, otarcia, np. przy siadaniu czy podczas noszenia bielizny. Defekt ten może utrudniać uprawianie sportu (jazda konna, bieganie), ograniczać możliwości rekreacji np. jazdę na rowerze, a także zniechęcać do aktywności seksualnej. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia braku akceptacji własnego ciała i złego samopoczucia psychicznego, obniżające komfort życia.

Labioplastyka Wrocław
Dyskrecja

Zabieg labioplastyki warg sromowych Wrocław wykonuję z zachowaniem dyskrecji i pełnym poszanowaniem intymności. Oczekując na wizytę możesz być pewna, że pozostaniesz anonimowa, a w trakcie wizyty obecny będzie wyłącznie lekarz i pielęgniarka.
 

Jakie są przyczyny defektów warg sromowych?

Przerost (hipertrofia) warg sromowych to najczęściej wynik predyspozycji genetycznych, ale także nadmiernego przyrostu masy ciała, wahań hormonalnych, a także efekt starzenie się organizmu, gdy tkanki tracą jędrność i z czasem opadają. Z kolei deformacja czy brak symetrii to zwykle skutek porodów drogami natury i urazów mechanicznych, jednak przyczyn może być naprawdę dużo, np. noszenie zbyt ciasnej odzieży, uciskającej okolice intymne. Labioplastyka to operacja plastyczna warg sromowych w celu nadania im odpowiedniego kształtu i wielkości.

Na czym polega zabieg labioplastyki warg sromowych mniejszych?

Zabieg labioplastyki warg sromowych mniejszych to korekta chirurgiczna, polegająca na wycięciu nadmiaru tkanki i jej wymodelowaniu. W efekcie pacjentka uzyskuje pożądany kształt intymnej części ciała. Lekarz przeprowadza zabieg przez cięcie chirurgiczne lub  zastosowanie lasera, a obszar zabiegowy poddawany jest znieczuleniu miejscowemu. Wybór metody zależy od problemu, z jakim zgłasza się pacjentka – po szczegółowym wywiadzie lekarz dobiera właściwe rozwiązanie. Labioplastyka laserowa Wrocław cieszy się  mniejszą inwazyjnością oraz krótszym czasem procedury i mniejszą utratą krwi. Na zabieg należy przeznaczyć około  120 minut.

Przed wykonaniem plastyki niezbędna jest konsultacja, podczas której lekarz nie tylko poznaje problem i oczekiwania pacjentki, ustala metodę i plan zabiegu, ale także zleca wykonanie konkretnych badań typu: morfologia, parametry krzepnięcia krwi, glukoza, czy TSH. Jeśli wyniki okażą się prawidłowe – ustalany jest termin korekty.

Czy należy specjalnie przygotować się do zabiegu labioplastyki Wrocław?

W przypadku przyjmowania leków rozrzedzających krew należy je odstawić zgodnie z zaleceniem lekarza kardiologa lub POZ. Przed zabiegiem powinno się także zrezygnować z palenia papierosów.

Zabieg labioplastyki, jak każdy inny w okolicy pochwy, odbywa się przeważnie po miesiączce lub do 7-10 dni przed miesiączką. Wymagane badania do zabiegu to : aktualny wynik badania cytologicznego szyjki macicy (do roku), morfologia  krwi, APTT, a  u pacjentek po 40 rż EKG, jonogram. U pacjentek z niedoczynnością tarczycy wskazane jest wykonanie aktualnego TSH. U pacjentek mających problemy   z  zaparciami należy wykonać  lewatywę – samodzielnie preparat enema 1×1 rano  w  dniu zabiegu. W przypadku znieczulenia miejscowego Pacjentka nie musi Pani  być  na  czczo.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu labioplastyki Wrocław?

Przeszkodami dla plastyki warg sromowych są:

  • aktywne choroby zapalne miejsc intymnych
  • proces nowotworowy
  • inne choroby współistniejące (do oceny lekarza)
  • nieprawidłowości w wynikach badań, zleconych przez lekarza
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • ogólny zły stan zdrowia pacjentki

– METRYCZKA ZABIEGU –

LABIOPLASTYKA WROCŁAW

Okolica zabiegowa: wargi sromowe mniejsze
Wskazania do zabiegu: przerost warg sromowych mniejszych
Czas trwania zabiegu: 60-90 minut
Ocena pełnych efektów: po 3 miesiącach
Czas efektów: trwały
Bolesność: niewielka
Znieczulenie miejscowe: krem i znieczulenie nasiękowe miejscowe
Liczba zabiegów: 1
Rekonwalescencja: 1-2 tygodnie

Jak wygląda rekonwalescencja po plastyce warg sromowych?

Tuż po zabiegu pacjentka może odczuwać ból, pieczenie, obrzęk i dyskomfort w operowanym miejscu. W czasie gojenia się rany to naturalne objawy i mogą być kontrolowane za pomocą ogólnodostępnych preparatów przeciwbólowych, zarekomendowanych przez lekarza. Obrzęk pozabiegowy zwykle ustępuje w ciągu 2 tygodni.  Kontrolna wizyta pozabiegowa powinna odbyć się po 6-8 dniach a  kolejna  po 6  tyg. Stosowane są szwy wchłanialne i nie wymagają one usunięcia, rozpuszczają się samoistnie po ok. 3 tygodniach. W czasie rekonwalescencji należy szczególnie dbać o higienę okolic intymnych i ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Należy wstrzymać się od aktywności seksualnej oraz stosowania tamponów przez 4-6 tygodni po zabiegu.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu labioplastyki Wrocław?

Chirurgiczna korekta warg sromowych mniejszych pozwoli kobiecie uzyskać pożądaną wielkość oraz kształt zewnętrznych narządów intymnych. Labioplastyka Wrocław pomoże odzyskać komfort życia podczas codziennych czynności, umożliwi uprawianie sportów, jak i pozwoli pożegnać się z wstydliwymi kompleksami oraz przywrócić poczucie swojej wartości i radość z życia seksualnego.

Dlaczego warto

Dyskrecja

Zabiegi wykonywane są z zachowaniem pełnej dyskrecji i poszanowaniem intymności. Decydując się na zabieg w moim gabinecie masz pewność, że czekając w poczekalni pozostaniesz anonimowa, a w gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz.
Szybka rekonwalescencja

Większość oferowanych procedur wykonuję laserem medycznym. Unikasz więc skalpela, a rany szybciej się goją. Po zabiegu możesz iść od razu do domu.
Konsultacja przedzabiegowa

Przed każdym zabiegiem przeprowadzam szczegółowy wywiad kwalifikujący do niego i wyjaśniam wszystkie Twoje wątpliwości.
Doświadczony lekarz

Na co dzień zajmuję się leczeniem operacyjnym w zakresie urologii i ginekologii estetycznej, a moje zainteresowania obejmują również wybrane zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej. W swoim gabinecie pracuję na sprzęcie wysokiej jakości (HIFU, laser CO2, chirurgia RF), a technologię dobieram indywidualnie do potrzeb pacjentki.