Skip to content
Menu

Powiększanie warg sromowych Wrocław

tłuszczem lub kwasem hialuronowym

Powody powiększania warg sromowych większych tłuszczem lub kwasem hialuronowym.

W nieuchronnym procesie starzenia się organizmu ubywa podskórnej tkanki tłuszczowej, obniża się poziom kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, a skóra wiotczeje. Zjawisko to zachodzi w całym organizmie i dotyka również okolic intymnych – m.in. warg sromowych. Ich niezwykle ważną funkcją jest zamknięcie wejścia do pochwy i pełnienie roli ochronnej. W wyniku atrofii warg sromowych może dochodzić do powtarzających się podrażnień okolic intymnych, infekcji i uczucia dyskomfortu. To właśnie te powody sprawiają, że kobiety decydują się na zabieg powiększania warg sromowych większych – tłuszczem lub kwasem hialuronowym. Przy okazji nie bez znaczenia jest zniwelowanie występującej deformacji czy asymetrii oraz poprawa wyglądu okolic intymnych, co pozytywnie wpływa na samopoczucie kobiety i poprawę jakości współżycia seksualnego.

Powiększanie warg sromowych Wrocław
Dyskrecja

Zabieg powiększania warg sromowych Wrocław wykonuję z zachowaniem dyskrecji i pełnym poszanowaniem intymności. Oczekując na wizytę możesz być pewna, że pozostaniesz anonimowa, a w trakcie wizyty obecny będzie wyłącznie lekarz i pielęgniarka.
 

Na czym polega zabieg wypełnienia warg sromowych Wrocław?

Na początku procedury lekarz dezynfekuje i znieczula okolice, które mają być poddane zabiegowi. Następnie, za pomocą kaniuli, wstrzykuje preparat z zagęszczonym kwasem hialuronowym, właściwie go rozprowadzając i wypełniając oraz modelując w ten sposób wargi sromowe. Innym sposobem jest skorzystanie z własnego tłuszczu: w pierwszym kroku lekarz pobiera od pacjentki tkankę tłuszczową, która następnie poddawana jest specjalnej procedurze mającej na celu pozyskanie tłuszczu bogatego w komórki macierzyste. W kolejnym kroku tak przygotowany materiał lekarz aplikuje w okolice zabiegowe. Procedura powiększania kwasem hialuronowym trwa około 30 minut i nie jest bolesna. Powiększanie warg sromowych tłuszczem to zabieg trwający około 60 do 90 minut.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu powiększania warg sromowych większych tłuszczem lub kwasem hialuronowym?

Przede wszystkim kobieta uzyskuje pożądany kształt okolic intymnych – wargi powiększają się i uwypuklają. Dodatkowo, co warte podkreślenia, zastosowany kwas hialuronowy stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, co skutkuje napięciem skóry, jej jędrnością i elastycznością. Poddawany zabiegowi obszar zostaje nawodniony, nawilżony, odżywiony, zrewitalizowany i odmłodzony. Skóra nabiera gładkości i blasku. Rezultat zdrowotny to zniwelowanie ryzyka podrażnień i infekcji, gdyż powiększone wargi skuteczniej chronią pochwę przed wszelkimi bakteriami, patogenami czy niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Nie bez znaczenia jest poprawa estetyki miejsc intymnych i jakości współżycia seksualnego. Efekty wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym są zauważalne od razu i utrzymują się do 1,5 roku od zabiegu. W przypadku zastosowania własnego tłuszczu, poleca się przeprowadzenie zabiegu mniej więcej 3 razy co pół roku – rok. Taką serię należy powtarzać co parę lat.

Jakie są przeciwwskazania do procedury powiększania warg sromowych Wrocław?

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu powiększania warg sromowych obejmują:

  • ciążę oraz czas karmienia piersią
  • choroby nowotworowe
  • aktywne infekcje
  • aktywne stany zapalne lub uszkodzenia w obrębie okolic intymnych
  • cukrzycę
  • niewyrównane choroby autoimmunologiczne

– METRYCZKA ZABIEGU –

Powiększanie warg sromowych większych kwasem hialuronowym/tłuszczem

Okolica zabiegowa: wargi sromowe
Wskazania do zabiegu: Atrofia warg sromowych większych. Zbyt małe wargi sromowe większe. Wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych. Dyskomfort z powodów estetycznych. Częste urazy, otarcia, infekcje. Ból w okolicach sromu.
Czas trwania zabiegu: 20 minut kwasem, 90 minut tłuszczem
Ocena pełnych efektów: po 2 tygodniach
Czas efektów: 6-12 miesięcy
Znieczulenie: Znieczulenie miejscowe
Liczba zabiegów: kwestia indywidualna

W jaki sposób pacjentka powinna przygotować się do zabiegu?

Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której lekarz poznaje oczekiwania pacjentki, zapoznaje się z jej stanem zdrowia oraz proponuje rozwiązanie problemu. Po zakwalifikowaniu do procedury pacjentka zostaje także poinformowana o konieczności depilacji okolic intymnych.

Czy istnieją specjalne zalecenia po zabiegu powiększenia warg sromowych Wrocław?

Po procedurze powiększania warg sromowych Wrocław pacjentka może prowadzić swój naturalny tryb życia. W pierwszym okresie tuż po zabiegu miejsca intymne mogą być lekko obrzęknięte i tkliwe, ale zwykle symptomy te nie trwają dłużej, niż 2 – 3 dni. Niemniej do 2 tygodni od zabiegu należy unikać nacisku na obszar zabiegowy, nie wskazana jest jazda rowerem czy konno. Przez pierwsze 5 dni zaleca się wstrzemięźliwość seksualną, a do 2 tygodni konieczne jest unikanie gorących, wilgotnych miejsc typu: basen czy sauna.

Dlaczego warto

Dyskrecja

Zabiegi wykonywane są z zachowaniem pełnej dyskrecji i poszanowaniem intymności. Decydując się na zabieg w moim gabinecie masz pewność, że czekając w poczekalni pozostaniesz anonimowa, a w gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz.
Szybka rekonwalescencja

Większość oferowanych procedur wykonuję laserem medycznym. Unikasz więc skalpela, a rany szybciej się goją. Po zabiegu możesz iść od razu do domu.
Konsultacja przedzabiegowa

Przed każdym zabiegiem przeprowadzam szczegółowy wywiad kwalifikujący do niego i wyjaśniam wszystkie Twoje wątpliwości.
Doświadczony lekarz

Na co dzień zajmuję się leczeniem operacyjnym w zakresie urologii i ginekologii estetycznej, a moje zainteresowania obejmują również wybrane zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej. W swoim gabinecie pracuję na sprzęcie wysokiej jakości (HIFU, laser CO2, chirurgia RF), a technologię dobieram indywidualnie do potrzeb pacjentki.