Strona główna » Zabiegi » Powiększanie warg sromowych

Powiększanie warg sromowych większych

Laserowe zmniejszenie warg sromowych Wrocław

Atrofia warg sromowych

W nieuchronnym procesie starzenia się organizmu ubywa podskórnej tkanki tłuszczowej, obniża się poziom kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, a skóra wiotczeje. Zjawisko to zachodzi w całym organizmie i dotyka również okolic intymnych – m.in. warg sromowych. Ich niezwykle ważną funkcją jest zamknięcie wejścia do pochwy i pełnienie funkcji ochronnej.

Atrofia warg sromowych może prowadzić do powtarzających się podrażnień okolic intymnych, infekcji i uczucia dyskomfortu. To właśnie te powody sprawiają, że kobiety decydują się na powiększanie warg sromowych większych – tłuszczem lub kwasem hialuronowym. Przy okazji nie bez znaczenia jest zniwelowanie występującej deformacji czy asymetrii oraz poprawa wyglądu okolic intymnych, co pozytywnie wpływa na samopoczucie kobiety i poprawę jakości współżycia seksualnego.

Rozwiązanie

Wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym lub tłuszczem

Plastyka warg sromowych większych, z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub tłuszczu, przywraca jędrność i elastyczność tej części ciała. Wprowadzony pod skórę preparat powiększa wargi oraz stymuluje regeneracje i naprawę komórek. Wypełnianie warg sromowych to szybki zabieg, którego efekty widać od razu.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Powiększanie warg sromowych

Lekarz: dr n. med. Mateusz Dzięgała

Wrocław

Czas trwania zabiegu: 20-90 minut

Efekt: ocena efektów po 2 tyg., czas utrzymania 6-12 mies.

Znieczulenie: miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: kwestia indywidualna

Rekonwalescencja: ok. 2 tyg.

* Zapoznaj się ze szczegółowym opisem zabiegu

Na czym polega zabieg wypełnienia warg sromowych?

Powiększanie warg sromowych większych zbiera różne opinie, ale możesz być pewna, że zabieg jest w pełni bezpieczny, a ja zadbam o Twój pełen komfort.

Na początku procedury dezynfekuję i znieczulam okolice, które mają być poddane zabiegowi. Następnie, za pomocą kaniuli, wstrzykuję preparat z zagęszczonym kwasem hialuronowym, właściwie go rozprowadzając i wypełniając oraz modelując w ten sposób wargi sromowe. Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym wpływa na lepszą ochronę miejsc intymnych, ale również zapewnia ich estetyczny wygląd. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję nowego kolagenu, przez co skóra wygląda lepiej.

Innym sposobem, który obejmuje wypełnianie warg sromowych, jest skorzystanie z własnego tłuszczu. W pierwszym kroku pobieram od Pacjentki tkankę tłuszczową, która następnie poddawana jest specjalnej procedurze mającej na celu pozyskanie tłuszczu bogatego w komórki macierzyste. W kolejnym kroku tak przygotowany materiał aplikuję w okolice zabiegowe.
Wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym trwa około 30 minut i nie jest bolesne. Powiększanie warg sromowych tłuszczem to zabieg trwający około 60 do 90 minut.

Efekty

Powiększanie warg sromowych większych – efekty

Przede wszystkim Pacjentka, która decyduje się na wypełnianie warg sromowych w moim gabinecie, uzyskuje pożądany kształt okolic intymnych – wargi powiększają się i uwypuklają. Dodatkowo, co warte podkreślenia, zastosowany kwas hialuronowy stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, co skutkuje napięciem skóry, jej jędrnością i elastycznością. Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym sprawia, że poddawany zabiegowi obszar zostaje nawodniony, nawilżony, odżywiony, zrewitalizowany i odmłodzony. Skóra nabiera gładkości i blasku.

Pod względem zdrowotnym, plastyka warg sromowych większych to zniwelowanie ryzyka podrażnień i infekcji, gdyż powiększone wargi skuteczniej chronią pochwę przed wszelkimi bakteriami, patogenami czy niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Nie bez znaczenia jest poprawa estetyki miejsc intymnych i jakości współżycia seksualnego.

Efekty wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym zauważasz od razu i utrzymują się one do 1,5 roku od zabiegu.

W przypadku zastosowania własnego tłuszczu, polecam przeprowadzenie zabiegu mniej więcej 3 razy co pół roku – rok. Taką serię należy powtarzać co parę lat.

Jak przebiega wizyta?

Dyskrecja w gabinecie

Zabieg powiększania warg sromowych wykonuję z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem intymności. W gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz. Podczas rekonwalescencji pozostajesz pod moją opieką.

Konsultacja

Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której poznam Twoje oczekiwania, zapoznam się z Twoim stanem zdrowia oraz zaproponuję rozwiązanie problemu.

Znieczulenie i zabieg

Zanim rozpocznę powiększanie warg sromowych większych, zdezynfekuję miejsce zabiegowe i zaaplikuję znieczulenie miejscowe. Następnie przystąpię do procedury, którą opisałem powyżej. Oczywiście w przypadku wypełniania warg sromowych tłuszczem, najpierw pobiorę tkankę tłuszczową, w celu przygotowania preparatu.

Zalecenia

Po zabiegu przekażę Ci wszelkie informacje, które będą związane z rekonwalescencją i odpowiem na ewentualne pytania.

Ważne

Przygotowanie, przeciwwskazania i rekonwalescencja po zabiegu powiększania warg sromowych większych

Jak w przypadku każdego zabiegu, ważne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu oraz przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych.

Jak przygotować się do zabiegu

Pierwszym krokiem jest konsultacja, podczas której przeprowadzę dokładny wywiad lekarski. Zalecę również wykonanie cytologii i badanie ginekologiczne. Po zakwalifikowaniu do procedury konieczna będzie również depilacja okolic intymnych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu powiększania warg sromowych obejmują:

  • ciążę oraz czas karmienia piersią
  • choroby nowotworowe
  • aktywne infekcje
  • aktywne stany zapalne lub uszkodzenia w obrębie okolic intymnych
  • cukrzycę
  • niewyrównane choroby autoimmunologiczne.

Ryzyko powikłań

Kwas hialuronowy i własny tłuszcz to naturalne i bezpieczne substancje, więc wypełnianie warg sromowych nie powoduje skutków ubocznych. Jedynym wypadkiem, w którym mogą wystąpić powikłania jest uczulenie na kwas hialuronowy. W pierwszym okresie tuż po zabiegu miejsca intymne mogą być lekko obrzęknięte i tkliwe, ale zwykle symptomy te nie trwają dłużej, niż 2–3 dni.

Rekonwalescencja

Po procedurze powiększania warg sromowych Pacjentka może prowadzić swój naturalny tryb życia. Niemniej do 2 tygodni od zabiegu należy unikać nacisku na obszar zabiegowy, niewskazana jest jazda rowerem czy konno. Przez pierwsze 5 dni zaleca się wstrzemięźliwość seksualną, a do 2 tygodni konieczne jest unikanie gorących, wilgotnych miejsc typu basen czy sauna.

Wypełnianie warg sromowych większych – cena

Koszt plastyki warg sromowych większych przez iniekcję zależy od wybranej metody. Cena powiększania warg sromowych kwasem hialuronowym to 2000 zł, zaś tłuszczem od 6000 zł. Zapraszam do zapoznania się z pełnym cennikiem zabiegów, które oferuje mój gabinet we Wrocławiu.

Powiększanie warg sromowych większych Wrocław

Krótki zabieg  |  natychmiastowy efekt  |  krótka rekonwalescencja  |  dyskrecja

Najczęstsze pytania Pacjentek, dotyczące zabiegu powiększania warg sromowych większych

Poniżej zebrałem odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej, napisz do mnie.

Co zrobić, aby wargi sromowe były większe?

Obecnie najczęściej stosowaną metodą na powiększanie warg sromowych większych jest wypełnienie kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem. Medycyna estetyczna oferuje również zabiegi rewitalizacyjne wykorzystujące laser lub radiofrekwencję mikroigłową. W swoim gabinecie we Wrocławiu wybieram jednak wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym lub tłuszczem. To skuteczna i szybka metoda, wykorzystująca naturalne substancje.

Czy zabieg wypełniania warg sromowych jest bezpieczny?

Jak najbardziej tak. Kwas hialuronowy i tłuszcz są substancjami naturalnymi, więc nie wywołują skutków ubocznych. W moim gabinecie jesteś pod opieką doświadczonego i zaufanego personelu, w warunkach spełniających wszelkie normy higieny. Zabieg wykonuję osobiście.

Ile kosztuje plastyka warg sromowych większych?

Wszystko zależy od metody. Ceny poszczególnych zabiegów mogą wahać się od 2000 do 6000 zł. Warto do tego doliczyć koszt wymaganych badań oraz ewentualnych leków zaleconych w ramach rekonwalescencji.