Strona główna » Zabiegi » Laserowa rewitalizacja pochwy laserem CO2

Rewitalizacja pochwy laserem CO2

Laserowe obkurczanie pochwy Wrocław

Problemy z funkcjonowaniem pochwy

Po porodach oraz w okresie menopauzy kobiety cierpią na wiele problemów, związanych z okolicami intymnymi. Nierzadko uznają temat za wstydliwy i nie szukają pomocy, akceptując codzienny dyskomfort, mimo iż medycyna proponuje wiele efektywnych rozwiązań, jak laserowa rewitalizacja pochwy.

Zmiany atroficzne pochwy, jej rozciągnięcie, wiotkość, suchość, wypadanie, nawracające stany zapalne, nietrzymanie moczu to najczęstsze zdrowotne przypadłości. Nie bez znaczenia są względy estetyczne, niezadowolenie z wyglądu miejsc intymnych, co przekłada się na utratę pewności siebie u kobiet i niechęć do współżycia seksualnego.

Leczenie farmakologiczne wymienionych przypadłości nie zawsze przekłada się na satysfakcjonujące efekty. Rewitalizacja pochwy laserem CO2 może być kompleksową odpowiedzią na kobiece problemy miejsc intymnych.

Rozwiązanie

Laserowa rewitalizacja pochwy dla zdrowia miejsc intymnych

Laserowa rewitalizacja pochwy to bezpieczna, bezbolesna i przede wszystkim skuteczna metoda poprawy funkcjonowania pochwy. Wiązka lasera CO2 nie tylko kurczy zmienione tkanki, ale dodatkowo pobudza produkcję kolagenu, tak istotnego dla anatomii miejsc intymnych.
Laserowe obkurczanie pochwy trwa około 20 minut, rekonwalescencja jest krótka, a efekty są trwałe.

.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Laserowa rewitalizacja pochwy

Lekarz: dr n. med. Mateusz Dzięgała

Wrocław

Czas trwania zabiegu: 20 minut

Efekt: trwały; ocena efektów po ok. 4 tyg.

Znieczulenie: zabieg bezbolesny

Liczba potrzebnych zabiegów: 1

Rekonwalescencja: 1-2 tyg.

* Zapoznaj się ze szczegółowym opisem zabiegu

Jak wygląda zabieg rewitalizacji pochwy laserem CO2?

W wielu miejscach spotkasz się z informacją, że znieczulenie nie jest potrzebne, gdy w grę wchodzi laserowa rewitalizacja pochwy. Opinie takie utrzymuje wielu lekarzy, jednak osobiście uważam, że najważniejszy jest Twój komfort fizyczny i psychiczny.

Rewitalizacja pochwy laserem CO2 polega na wprowadzeniu specjalnej głowicy do wnętrza pochwy i emisji wiązki światła na tkanki. Laser powoduje kontrolowane mikrourazy, które działając na tkanki, kurczą zawarty w nich kolagen. Dzięki temu włókna stają się krótsze i grubsze, a przez to lepiej napięte. Ponadto poddane zabiegowi tkanki zostają pobudzone do produkcji nowych komórek i włókien kolagenowych. Co za tym idzie, laserowe obkurczanie pochwy powoduje, że zostaje ona obkurczona, nawilżona i zrewitalizowana, a przez to ciaśniejsza.

Co istotne, zabieg jest właściwie bezbolesny. Pacjentki porównują odczucia do tych, towarzyszących badaniu ginekologicznemu. Można czuć lekkie skurcze pochwy oraz ciepło lasera.

Przebudowa tkanek trwa około 4 tygodnie, zaś tworzenie nowego kolagenu – jeszcze kilka miesięcy po zabiegu. Najczęściej laserowa rewitalizacja pochwy, którą przeprowadzam we Wrocławiu, nie wymaga powtórzenia. Niemniej w niektórych przypadkach ponowne wykonanie zabiegu może okazać się konieczne.

Efekty

Laserowe obkurczanie pochwy – efekty

Efekty leczenia to usunięcie nieprawidłowej tkanki i przywrócenie prawidłowego kształtu klatki piersiowej. Objętość piersi zmniejsza się, a ewentualny nadmiar rozciągniętej skóry ulega retrakcji w naturalny sposób po kilku dniach.

Wiele kobiecych problemów i uporczywych przypadłości rozwiązało właśnie laserowe obkurczanie pochwy. Opinie o bardzo dobrej skuteczności zabiegu powodują, że coraz więcej Pacjentek decyduje się na wizytę. Zabieg nie tylko jest w stanie przywrócić zdrowie i dobrą formę miejsc intymnych, ale pośrednio – poprawić samopoczucie i jakość życia seksualnego.

Po zabiegu rewitalizacji pochwy laserem CO2 możesz oczekiwać następujących rezultatów:

 • obkurczenie pochwy
 • nawilżenie, napięcie, ujędrnienie i odmłodzenie tkanek
 • redukcja podatności na infekcje i stany zapalne
 • likwidacja świądu miejsc intymnych
 • poprawa jakości współżycia seksualnego, podniesienie poziomu doznań erotycznych.

Jak przebiega wizyta?

Dyskrecja w gabinecie Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy laserem CO2 wykonuję z zachowaniem dyskrecji i pełnym poszanowaniem intymności. Oczekując na wizytę, możesz być pewna, że pozostaniesz anonimowa, a w trakcie wizyty obecny będzie wyłącznie lekarz.

Konsultacja

Podczas wizyty wykonam badanie ginekologiczne, poznam stan zdrowia, główne problemy i Twoje oczekiwania. Powiem Ci, jak będzie wyglądał zabieg oraz odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości.

Zabieg

Rewitalizację pochwy laserem przeprowadza się bez znieczulenia, bo zabieg jest bezbolesny. Odczucia podczas zabiegu można porównać do tych podczas zwykłego badania ginekologicznego. Delikatnie wprowadzam głowicę lasera do pochwy, który zaczyna emitować wiązkę światła, działającą na tkanki.

Zalecenia

Każdą Pacjentkę traktuję indywidualnie. Dlatego po zabiegu przekażę Ci wskazówki na temat rekonwalescencji oraz dodatkowe, które uwzględnią Twój tryb życia.

Ważne

Przygotowanie, przeciwwskazania i rekonwalescencja po zabiegu rewitalizacji pochwy laserem CO2

Jak w przypadku każdego zabiegu, ważna jest właściwa kwalifikacja poprzedzona badaniami, odpowiednie przygotowanie się do zabiegu oraz przestrzeganie zaleceń lekarskich.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem procedury konieczne jest odbycie wizyty kwalifikującej do zabiegu. Należy mieć ze sobą aktualny wynik badania cytologicznego oraz dokumentacje medyczna przebytych zabiegów i chorób miejsc intymnych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pacjentkom nie poleca się procedury w następujących przypadkach:

 • zły wynik cytologii
 • miesiączka i niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych
 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywne infekcje intymne
 • aktywne nowotwory
 • choroby autoimmunologiczne
 • stosowanie leków obniżających krzepnięcie krwi
 • nieuregulowana cukrzyca
  padaczka.

Rekonwalescencja

Procedurę laserowej rewitalizacji pochwy laserem CO2 cechuje niska inwazyjność, dlatego też po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Przez pierwszych kilka dni unikaj jednak korzystania z basenu i sauny. Nie zalecam także stosowania gorących kąpieli. Staraj się powstrzymać od aktywności fizycznej, a także seksualnej – w tym wypadku przez około 7 dni. Po zabiegu przepiszę Ci lek przeciwdrobnoustrojowy, doustnie – na 7 dni.

Cena laserowej rewitalizacji pochwy laserem CO2

Koszt laserowej rewitalizacji pochwy to 2000 zł. Sprawdź cennik, w którym znajdziesz też inne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Rewitalizacja pochwy laserem CO2 Wrocław

Krótki zabieg  |  szybki efekt  |  krótka rekonwalescencja  |  dyskrecja

Najczęstsze pytania Pacjentek, dotyczące laserowego obkurczania pochwy

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej, napisz do mnie.

Czy rewitalizacja pochwy jest skuteczna?

Rewitalizacja pochwy laserem CO2 to nowoczesna metoda, która działa bezpośrednio na strukturę tkanek wewnętrznych. Obkurczając rozluźnione struktury, daje doskonałe natychmiastowe efekty, a pobudzając tkanki do produkcji kolagenu, wzmacnia efekty długotrwałe. Dlatego też rzadko zdarza się, że procedurę trzeba powtarzać.

Czy zabieg laserowej rewitalizacji pochwy boli?

Generalnie laserowe obkurczanie pochwy jest zabiegiem bezbolesnym. Pacjentka może odczuwać lekkie skurcze macicy oraz delikatne pieczenie, które wynikają z kontaktu tkanek z wiązką lasera.

Czy plastyka pochwy jest na NFZ?

Jeśli badanie ginekologiczne wykaże konkretne objawy i wskazania, które uniemożliwiają utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia, laserowa rewitalizacja pochwy może zostać wykonana na NFZ. Zabieg jest jednak wykonywany w określonych szpitalach, a na jego realizację trzeba długo czekać.