Skip to content
Menu

Redukcja napletka łechtaczki Wrocław (hoodoplastyka) 

Na czym polega zabieg plastyki napletka łechtaczki?

Po procedurze powiększania warg sromowych pacjentka może prowadzić swój naturalny tryb życia. W pierwszym okresie tuż po zabiegu miejsca intymne mogą być lekko obrzęknięte i tkliwe, ale zwykle symptomy te nie trwają dłużej, niż 2 – 3 dni. Niemniej do 2 tygodni od zabiegu należy unikać nacisku na obszar zabiegowy, nie wskazana jest jazda rowerem czy konno. Przez pierwsze 5 dni zaleca się wstrzemięźliwość seksualną, a do 2 tygodni konieczne jest unikanie gorących, wilgotnych miejsc typu: basen czy sauna.

Redukcja napletka łechtaczki Wrocław
Dyskrecja

Zabieg redukcji napletka łechtaczki Wrocław wykonuję z zachowaniem dyskrecji i pełnym poszanowaniem intymności. Oczekując na wizytę możesz być pewna, że pozostaniesz anonimowa, a w trakcie wizyty obecny będzie wyłącznie lekarz i pielęgniarka.
 

Wskazania do zabiegu hoodoplastyki Wrocław

Podstawowym wskazaniem do zabiegu plastyki napletka łechtaczki są względy estetyczne. Procedura bowiem pozwala na kosmetyczną poprawę wyglądu okolic intymnych, co wiąże się ze zwiększeniem akceptacji własnego ciała, uwolnieniem kompleksów i wzrostem satysfakcji z pożycia seksualnego.

Jak przebiega zabieg plastyki napletka łechtaczki Wrocław?

Przed procedurą zabiegową plastyki napletka łechtaczki w obszar zabiegowy podawany jest środek znieczulający (krem i zastrzyki). Dzięki temu procedura jest bezbolesna. Następnie lekarz usuwa nadmiar tkanki pokrywającej lub otaczającej łechtaczkę. Na koniec zakłada szwy wchłanialne.

Przeciwwskazania do plastyki napletka łechtaczki Wrocław

Przeciwwskazania do plastyki napletka łechtaczki obejmują:

  • ciążę i czas karmienia piersią
  • aktywną chorobę nowotworową
  • niewydolność serca
  • cukrzycę
  • twardzinę układową
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • aktywną infekcję miejsc intymnych
  • ogólny zły stan zdrowia

Czy należy specjalnie przygotować się do zabiegu hoodoplastyki?

Zabieg hoodoplastyki poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz kwalifikuje pacjentkę do procedury oraz ustala plan w oparciu o oczekiwania kobiety i możliwości operacyjne. W trakcie wizyty pacjentka ma możliwość podzielenia się wątpliwościami i uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania związane z zabiegiem. Zostaje również poinformowana, jakie powinna wykonać badania przed zabiegiem i jakie leki będzie stosować po nim. Lekarz przekazuje pacjentce także informację o konieczności depilacji miejsc intymnych.

Rekonwalescencja po hoodoplastyce Wrocław

Naturalnym jest występujący bezpośrednio po zabiegu lekki ból, obrzęk i dyskomfort w okolicy krocza. Przez pierwsze dni pacjentce zaleca się oszczędzający tryb życia i unikanie długiego spędzania czasu w pozycji siedzącej, a także noszenia obcisłej bielizny i ubrań. Do aktywności sportowej i seksualnej można wrócić około miesiąc po zabiegu. W tym czasie bezwzględnie nie powinno się także korzystać z basenu czy sauny, ani stosować tamponów. Należy szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych i w razie potrzeby stosować zaordynowane przez lekarza środki przeciwbólowe. Kontrolna wizyta pozabiegowa powinna odbyć się po 6-8 dniach a  kolejna  po 6  tyg. Stosowane są szwy wchłanialne i nie wymagają one usunięcia, rozpuszczają się samoistnie po ok. 3 tygodniach.

Dlaczego warto

Dyskrecja

Zabiegi wykonywane są z zachowaniem pełnej dyskrecji i poszanowaniem intymności. Decydując się na zabieg w moim gabinecie masz pewność, że czekając w poczekalni pozostaniesz anonimowa, a w gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz.
Szybka rekonwalescencja

Większość oferowanych procedur wykonuję laserem medycznym. Unikasz więc skalpela, a rany szybciej się goją. Po zabiegu możesz iść od razu do domu.
Konsultacja przedzabiegowa

Przed każdym zabiegiem przeprowadzam szczegółowy wywiad kwalifikujący do niego i wyjaśniam wszystkie Twoje wątpliwości.
Doświadczony lekarz

Na co dzień zajmuję się leczeniem operacyjnym w zakresie urologii i ginekologii estetycznej, a moje zainteresowania obejmują również wybrane zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej. W swoim gabinecie pracuję na sprzęcie wysokiej jakości (HIFU, laser CO2, chirurgia RF), a technologię dobieram indywidualnie do potrzeb pacjentki.