Strona główna » Zabiegi » Redukcja napletka łechtaczki – hoodoplastyka

Redukcja napletka łechtaczki

Hoodoplastyka Wrocław

Przerośnięty napletek łechtaczki

Przerośnięty napletek łechtaczki może mieć wpływ nie tylko na odczuwanie przyjemności seksualnej, ale również utrzymanie higieny, czy na codzienne aspekty życia. W niektórych przypadkach może to utrudniać stymulację łechtaczki i prowadzić do dyskomfortu, a nawet bólu podczas aktywności seksualnych, czy noszenia ciasnej odzieży. Kobiety z przerośniętym napletkiem łechtaczki mogą czuć się niepewnie z powodu jej wyglądu, co może prowadzić do unikania intymności i negatywnie wpływać na relacje seksualne. W przypadkach, gdy przerośnięty napletek łechtaczki powoduje znaczące problemy, możliwe są różne metody leczenia, w tym procedury chirurgiczne mające na celu zmniejszenie fałdu skórnego. Jeżeli uważasz, że ten problem dotyczy Ciebie, zapraszam do mojego gabinetu na konsultację i zabieg redukcji napletka łechtaczki.

Napletek łechtaczki – co to jest?

Anatomicznie rzecz ujmując, napletek łechtaczki (inaczej kapturek łechtaczki) to fałd skórny. Zaczyna się u góry warg sromowych, okrywa łechtaczkę, po czym przechodzi w wargi sromowe mniejsze. To zróżnicowana struktura, która może być gładka lub pofałdowana. Czasami jest niewielki, a czasami poszerzony i rozciągnięty. Właśnie wtedy stwarza dyskomfort, którego rozwiązaniem jest hoodoplastyka.

Podstawowym wskazaniem, na podstawie którego wykonywana jest plastyka napletka łechtaczki, jest dyskomfort podczas aktywności fizycznej, ból oraz częste stany zapalne okolic intymnych. Dla niektórych moich Pacjentek ważne są też względy estetyczne, procedura bowiem pozwala na kosmetyczną poprawę wyglądu okolic intymnych.

Rozwiązanie

Laserowa plastyka łechtaczki (hoodoplastyka)

Laserowa plastyka łechtaczki wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest precyzyjny i szybki, a do domu możesz wrócić niedługo po nim. W moim gabinecie we Wrocławiu, hoodoplastyka wykonywana jest między innymi podczas zabiegu waginoplastyki lub labioplastyki.

Na czym polega zabieg plastyki napletka łechtaczki?

Hoodoplastyka to jeden z zabiegów wykonywanych w ginekologii estetycznej. Polega na usunięciu nadmiaru przerośniętej, niesymetrycznej czy rozciągniętej tkanki, pokrywającej lub otaczającej łechtaczkę.

W moim gabinecie około 80% zabiegów labioplastyki wykonuję wraz z plastyką napletka łechtaczki. Hoodoplastyka może być też łączona z waginoplastyką – dzięki temu można jednocześnie zachować odpowiednie proporcje w okolicach intymnych.

Przed przystąpieniem do zabiegu redukcji napletka łechtaczki podaję znieczulenie miejscowe, w postaci dwufazowej – krem i zastrzyk. Dzięki temu procedura jest bezbolesna. Następnie usuwam nadmiar tkanki pokrywającej lub otaczającej łechtaczkę. Na koniec zakładam szwy wchłanialne. Cięcia wykonuję wysokiej klasy lasem, który zapewnia wysoką precyzję i szybsze gojenie.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Hoodoplastyka

Lekarz: dr n. med. Mateusz Dzięgała

Wrocław

Czas trwania zabiegu: 30-60 minut

Efekt: natychmiastowy, stały

Znieczulenie: miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 1

Rekonwalescencja:ok. 7 dni

* Zapoznaj się ze szczegółowym opisem zabiegu

Jak przebiega wizyta?

Dyskrecja w gabinecie

Zabieg redukcja napletka łechtaczki wykonuję z zachowaniem dyskrecji i pełnym poszanowaniem intymności. Oczekując na wizytę, możesz być pewna, że pozostaniesz anonimowa, a w trakcie wizyty obecny będzie wyłącznie lekarz. Podczas rekonwalescencji pozostajesz pod moją opieką i możesz też skontaktować się ze mną, jeśli coś Cię niepokoi.

Konsultacja

Hoodoplastyka poprzedzona jest konsultacją lekarską, podczas której przeprowadzam kwalifikację do procedury oraz ustalam plan w oparciu o Twoje oczekiwania i możliwości operacyjne. Odpowiem również na wszelkie Twoje pytania.

Znieczulenie i zabieg

Dwuetapowe znieczulenie miejscowe zapewnia, że podczas zabiegu nie będziesz odczuwać bólu. Zabieg przebiega według procedur, które opisałem powyżej.

Opatrunek i zalecenia

Plastyka napletka łechtaczki wymaga niewielkiego opatrunku, który nakładam zaraz po zakończeniu zabiegu. Powiem Ci również, jak dbać o zoperowane okolice i jakich aktywności unikać.

Ważne

Przygotowanie, przeciwwskazania i rekonwalescencja po zabiegu hoodoplastyki

Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, bardzo ważna jest właściwa kwalifikacja, odpowiednie przygotowanie się do zabiegu oraz przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych.

Jak przygotować się do zabiegu

W trakcie wizyty masz możliwość podzielenia się wątpliwościami i uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania związane z zabiegiem. Poinformuję Cię również, jakie powinnaś wykonać badania przed zabiegiem. Potrzebna będzie również depilacja miejsc intymnych – jeśli włoski są dłuższe.

Przeciwwskazania do hoodoplastyki

Przeciwwskazania do plastyki napletka łechtaczki obejmują:

  • ciążę i czas karmienia piersią
  • aktywną chorobę nowotworową
  • niewydolność serca
  • cukrzycę
  • twardzinę układową
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • aktywną infekcję miejsc intymnych
  • ogólny zły stan zdrowia.

Ryzyko powikłań

O wszystkich ryzykach zostaniesz poinformowana podczas wizyty. Naturalnym jest występujący bezpośrednio po zabiegu lekki ból, obrzęk i dyskomfort w okolicy zabiegowej. Aby powikłania nie wystąpiły, wystarczy że zadbasz o higienę miejsc intymnych i w razie potrzeby zastosujesz wskazane przeze mnie środki przeciwbólowe i maści.

Rekonwalescencja

Ze względu na opatrunek, po wykonaniu hoodoplastyki powinnaś unikać prysznica przez 24-48 godzin. Przemywaj również ranę pooperacyjną środkiem odkażającym kilka razy dziennie. Przez pierwsze dni zalecam oszczędzający tryb życia i unikanie długiego spędzania czasu w pozycji siedzącej, a także noszenia obcisłej bielizny i ubrań. Do aktywności sportowej i seksualnej możesz wrócić około miesiąc po zabiegu. W tym czasie bezwzględnie nie korzystaj z basenu czy sauny, ani nie stosuj tamponów. Pierwszą wizytę kontrolną po redukcji napletka łechtaczki ustalimy w gabinecie na 6-8 dni po zabiegu, a kolejną po 6 tygodniach.

Plastyka napletka łechtaczki we Wrocławiu – cena

Cena hoodoplastyki wynosi 6000 zł. Sprawdź również inne zabiegi ginekologii estetycznej w moim gabinecie i poznaj szczegółowy cennik.

Redukcja napletka łechtaczki Wrocław

Krótki zabieg  |  natychmiastowy efekt  |  krótka rekonwalescencja  |  dyskrecja