Skip to content
Menu

HIFU – leczenie nietrzymania moczu, rewitalizacja pochwy

HIFU to zabieg dedykowany kobietom, skarżącym się na łagodne nietrzymanie moczu, a także tym, które z różnorodnych powodów pragną zrewitalizować swoje strefy intymne.

Wskazania do zabiegu obejmują zatem:

– wysiłkowe nietrzymanie moczu łagodnego stopnia

– rozluźnienie tkanek i utratę jędrności pochwy w wyniku porodów

– zanik elastyczności i sprężystości tkanek pochwy w okresie menopauzalnym

– chęć poprawy życia seksualnego

– chęć podniesienia komfortu codziennego życia

Dyskrecja

Zabieg HIFU wykonuję z zachowaniem dyskrecji i pełnym poszanowaniem intymności. Oczekując na wizytę możesz być pewna, że pozostaniesz anonimowa, a w trakcie wizyty obecny będzie wyłącznie lekarz i pielęgniarka.
 

Na czym polega procedura HIFU?

HIFU (z ang. High Intensity Frequency Ultrasounds) to niskoinwazyjna terapia, wykorzystująca skoncentrowane wiązki fal ultradźwiękowych do zwiększenia jędrności i elastyczności tkanek. Specjalnie skonstruowana głowica, dzięki anatomicznemu dopasowaniu, może dotrzeć w głąb ścian pochwy. Podczas zabiegu ultradźwięki oddziałują na tkankę mięśniową, a pod wpływem impulsu energetycznego w wybranych fragmentach ciała dochodzi do pożądanej przebudowy. Pobudzone zostają naturalne procesy regeneracyjne, a włókna kolagenowe poddawane są stymulacji. Tym, co wyróżnia HIFU na tle innych metod małoinwazyjnego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, jest głębokość działania fali: za pomocą urządzenia można docierać w głąb tkanek od 1,5 do nawet 4,5 mm. Zmiany w miejscach poddawanych terapii trwają od kilku do kilkudziesięciu dni po zabiegu, ale pierwsze efekty występują w zasadzie od razu. Dla wzmocnienia rezultatów procedurę można łączyć z laserem CO2 i osoczem bogatopłytkowym.

Jakich efektów możemy się spodziewać po zabiegu HIFU na tkanki pochwy?

W wyniku procedury można osiągnąć następujące rezultaty:

  • obkurczenie i zwężenie ścian pochwy
  • zwiększenie napięcia mięśniowego
  • poprawa jędrności i elastyczności tkanek
  • regeneracja i odmłodzenie stref intymnych
  • pomoc w przypadłości wysiłkowego nietrzymania moczu
  • podniesienie jakości życia seksualnego

– METRYCZKA ZABIEGU –

HIFU

Wskazania do zabiegu: nietrzymanie moczu wysiłkowe, w początkowym etapie, poporodowa rehabilitacja pochwy i powrót do jej elastyczności sprzed porodu, utrata jędrności pochwy w okresie okołomenopauzalnym, luźna pochwa, brak satysfakcji ze współżycia
Czas trwania zabiegu: 20 minut
Ocena pełnych efektów: po 4 tygodniach
Czas efektów: długi
Znieczulenie miejscowe: miejscowe
Liczba zabiegów: 1 - 2

Jak przebiega procedura?

Zabieg HIFU na tkanki pochwy nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Terapia trwa około 30 – 40 minut. Technologia, dzięki minimalnej inwazyjności, nie uszkadza tkanek powierzchniowych ani błony śluzowej pochwy, w związku z czym wstrzemięźliwość seksualna zalecana jest jedynie przez około tydzień po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

HIFU na tkanki pochwy nie wykonujemy w przypadkach:

  • ciąży
  • miesiączki
  • infekcji czy stanów zapalnych pochwy
  • aktywnej choroby nowotworowej

Zabieg HIFU, zastosowany na tkanki pochwy, może wspomóc leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Terapia zwiększa napięcie, elastyczność i jędrność tkanek, co skutkuje poprawą jakości życia seksualnego oraz komfortu codziennego życia kobiety. Niewątpliwą zaletą procedury jest jej niska inwazyjność, wysoka skuteczność, bezpieczeństwo i w zasadzie brak okresu rekonwalescencji: już bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do swoich codziennych aktywności. „Intymne ultradźwięki” pomogą kobiecie zyskać większą pewność siebie i poczucie komfortu we własnym ciele!

Dlaczego warto

Dyskrecja

Zabiegi wykonywane są z zachowaniem pełnej dyskrecji i poszanowaniem intymności. Decydując się na zabieg w moim gabinecie masz pewność, że czekając w poczekalni pozostaniesz anonimowa, a w gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz.
Szybka rekonwalescencja

Większość oferowanych procedur wykonuję laserem medycznym. Unikasz więc skalpela, a rany szybciej się goją. Po zabiegu możesz iść od razu do domu.
Konsultacja przedzabiegowa

Przed każdym zabiegiem przeprowadzam szczegółowy wywiad kwalifikujący do niego i wyjaśniam wszystkie Twoje wątpliwości.
Doświadczony lekarz

Na co dzień zajmuję się leczeniem operacyjnym w zakresie urologii i ginekologii estetycznej, a moje zainteresowania obejmują również wybrane zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej. W swoim gabinecie pracuję na sprzęcie wysokiej jakości (HIFU, laser CO2, chirurgia RF), a technologię dobieram indywidualnie do potrzeb pacjentki.